37 punktów Kyrie Irving wyprzedza Celtics w Boże Narodzenie

Marcus Smart z Bostonu broni Kyrie Irving z Brooklynu podczas drugiej połowy piątku, Gru. 25.02.2020 R. w Bostonie. (AP Photo/Michael Dwyer)

Brad Stevens powiedział, że po raz pierwszy oglądał Kyrie Irving i Kevin Durant na parkiecie razem na Brooklynie, pięć minut wystarczyło, aby zdać sobie sprawę, jak dobra może być ta nowa moc Konferencji Wschodniej.

lub już jest, prawdopodobnie.

być może, gdy Kemba Walker wróci w mundurze, Celtics będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z tą niebezpieczną drużyną. Ale jak dowodzi ich 123-95 Christmas Day Strata do Nets, Celtics są Broń lub dwa nieśmiały dopasowania ich nowy rywal dywizji.

Irving zakończył z 37 punktami, a Durant, na sile 16-punktowej trzeciej kwarty, która wywołała osunięcie się ziemi, miał 29 na strzelaniu 9 na 16.

i, jak odkryli Celtics, kiedy obie gwiazdy Nets uderzają i grają ze sobą jak duet, który był razem przez więcej niż dwa regularne mecze sezonu, może to mieć duży nacisk na drugą drużynę, aby dopasować swoje rzuty.

“myślę, że ich strzelanie naprawdę wywiera na nas dużą presję i nie wykonaliśmy ataku tak dobrze, jak to tylko możliwe” -powiedział Jaylen Brown. “Myślę, że nasza obrona była solidna, ale przeciwko nim musi być lepsza niż solidna. To musi być świetne, bo oczywiście będą robić trudne strzały. Mają wielu strzelców w tej drużynie, a kiedy trafią, nie możemy się zniechęcić. To nas nie przyspieszy. Musimy ruszać piłką, grać dalej. Myślałem, że kiedy zaczęli kręcić zdjęcia, poczuliśmy trochę presję, a to wiąże się z opanowaniem, doświadczeniem, i będziemy dalej na tym budować.

“myślę, że to na pewno miało na nas dzisiaj mały wpływ. To już drugi mecz w sezonie, a przed nami jeszcze sporo pracy. Ale jestem wierny, że będziemy się dalej uczyć i rozwijać, faceci będą czuć się komfortowo w pewnych rolach i mamy zespół, który walczy o nas. Z niecierpliwością czekam na kolejne mecze i budowanie z tą grupą i tą jednostką, którą mamy.”

Celtics zmarnowali tym samym 27-punktowy występ Jaylena Browna i kolejne 20 z Jaysona Tatuma. Co dziwne, Tatum nie spróbował jeszcze rzutu wolnego po dwóch meczach sezonu regularnego.

16-punktowa trzecia kwarta Duranta (w tym odcinku połączył się z Irvingiem na 25) była druzgocąca dla Celtics, wymazując przewagę 54-51 i zastępując ją Brooklyn 86-77 na początku czwartej. Durant miał 25 punktów, Irving kolejne 26, a obie siatki prześlizgiwały się przez zasięg Celtics.

ale to był zespół z obu graczy na ławce, który zwiększył przewagę dla Brooklynu, z Landry Shamet 3-pointer dobry na prowadzenie 95-79 Nets z 9:44 pozostały w grze.

Brown, wielokrotnie jadąc farbą, zdobył kolejne pięć punktów dla Celtics. Irving i Durant wrócili z 19: 08, a ten pierwszy nie potrzebował długo, aby trafić za 3 punkty na prowadzenie 102-88. Durant pokonał Tatuma na 16-punktową przewagę z przewagą 5: 20, Irving jechał następnym razem w dół, a genialny dwumecz Nets ponownie przejął kontrolę.

przewaga Irvinga z 3:40 była dobra na prowadzenie 111-90, a 33 sekundy później były Celtic oddał rzut do Spencera Dinwiddie. Jego 3-punktowy z 2:39 lewo dał Nets 116-92 prowadzenie i, zasadniczo, mecz.

” masz dwóch najlepszych graczy w grze do tej pory. Mają wokół siebie świetnych graczy ” – powiedział Marcus Smart. “Więc nie jesteśmy zaskoczeni, musimy wyjść i być lepsi. Musimy być precyzyjni we wszystkim, co robimy. Musimy wykonać wszystko, co w naszej mocy, bo do tego Was zmuszają. Zmuszają cię do bycia niemal idealnym i musisz to uszanować.”

a Celtics najwyraźniej nie byli tą drużyną w święta. Smart, po próbie powstrzymania tego dwubiegunowego ataku po przerwie, dostał emocji podczas trzeciej kwarty timeoutu. Kemba Walker, respendent w bordowej kurtce i czarnej masce, był na tyle poruszony przez napomnienia Smarta, że on również został ożywiony.

” tylko po to, żeby grać dalej. Nie odbieraliśmy telefonów po naszej stronie, strzały nie spadały” – powiedział Smart o swojej wiadomości. “Strzelali twardymi strzałami, o których wiedzieliśmy, że tak się stanie. Tylko po to, żeby dalej grać. To dopiero drugi mecz w sezonie. Skopali nam tyłek w przedsezonie, żeby wyjść i dalej grać. Więc nie wygraliśmy, podoba mi się sposób w jaki moi ludzie walczyli. Zdecydowanie możemy być lepsi, jest wiele rzeczy, które możemy posprzątać. Jak mówiłem, to dopiero drugi mecz. Musimy być w stanie podzielić się i przejść do następnego.”

Po raz drugi: po tym, jak jego obecność była odczuwalna z 12 punktami i ośmioma zbiórkami w otwierającym sezon zwycięstwie Celtics nad Milwaukee, Tristan Thompson wrócił z ośmioma punktami i ośmioma deskami przeciwko Nets, choć również wpadł w faulowe kłopoty w wyniku dzielenia czasu na Durant.

ale nie zdziw się, jeśli Brad Stevens nadal zdecyduje się na podwójne duże składy, nawet jeśli Tym razem kombinacja Thompson/Daniel Theis nie odniosła tak dużego sukcesu. Celtics zaginęli również na noc Rob Williams (choroba).

“Po prostu zależy od gry, prawda? Staramy się odpowiednio zarządzać minutami (Thompsona), więc jeśli na początku meczu dostanie te faule na Duranta, to nie jest to tak wielka sprawa, jak gdyby niektóre z tych skrzydeł, które prawdopodobnie wolałbyś mieć na oku Duranta-powiedział trener Celtics. “Myślałem, że Durant naprawdę walczył, a Tristan wykonał dobrą robotę. Musimy być lepsi w innych dziedzinach. Obrona odizolowania Kevina Duranta jest problemem dla każdej osoby na świecie. Tak dobry jest Kevin Durant. Możesz tylko walczyć. Musimy być lepsi w zabieraniu wszystkiego innego i myślę, że są pewne rzeczy, które możemy zrobić o wiele lepiej niż dzisiaj.”